Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sabzevarfa/domains/sabzevarfarhang.com/public_html/funcs.php on line 3
حاجات بندگان از پروردگار باید بر مبنای اخلاص باشد : سبزوار فرهنگ

حاجات بندگان از پروردگار باید بر مبنای اخلاص باشد


18 مرداد 1391
1
2853

رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه در دعاهای خود برای خداوند تعیین تکلیف نکنید، گفت: در خواست ها و حاجات بندگان از پروردگار باید بر مبنای اخلاص و به نفع انسان باشد.


 حجت الاسلام محسن قرائتی، رییس ستاد اقامه نماز کشور اظهار نموده اند:در شب های قدر از خداوند طلب خیر نمایید چرا که گاهی آنچه ما از خداوند درخواست می کنیم شر است لذا به آنها نمی رسیم.


وی با بیان اینکه قرآن کریم مبارک است بنابراین شب نزول آن نیز مبارک است، افزود: برای رسیدن به درخواست هایتان برای خداوند تعیین تکلیف نکنید بلکه از خداوند متعال بخواهید از توفیقات محرومتان نکرده و خیر عطا بفرماید.


مدرس برنامه تلویزیونی درس هایی از قرآن در ادامه با اشاره به این مطلب که پشیمانی در اعمال به دلیل کامل نبودن عقل انسان ها است، گفت: درخواست های بندگان از پروردگار باید بر مبنای اخلاص و به نفع انسان باشد اما گاهی انسان ها حاجت خود را از خداوند طلب کرده و در کنار آن حاجت خود را نیز از بنده خداوند نیز درخواست می کنند.


وی با اشاره به این مطلب که بهترین آداب برای دعا کردن خداوند این است که ابتدا خدا را تجلیل کرده، سپس نعمتهای خدا را شمرده، از این نعمتها تشکر کرده و صلوات بفرستیم، تصریح کرد: باید لغزش های خویش را نیز هنگام دعا کردن یادآور شده و از گناهان استغفار نموده، صلوات بفرستیم و سپس دعا کنیم و دوباره صلوات بفرستیم تا به استجابت برسد.

 

حجت الاسلام قرائتی در ادامه به مسئله ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: باید شرایط و تسهیلات ازدواج آسان برای جوانان فراهم شود چرا که ازدواج می تواند از گسترش انحراف های جنسی در جامعه جلوگیری کند.


رییس ستاد اقامه نماز کشور گفت: با فراهم کردن تسهیلات ازدواج به موقع جوانان، جدا کردن دختران و پسران در محیط های دانشگاه و کار، نپرداختن به نگاه و فکر خلاف و زینت نکردن بانوان در برابر نامحرمان، می توان از انحرافات جنسی جلوگیری کرد.

منبع:شبستان

:: نظرات :: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
1 نظر در صف تاييد است.

مراسم 16 آذر که توسط انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی هنری و اجتماعی دانشگاه حکیم برگذار شده را چگونه ارزیابی می کنید؟