Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sabzevarfa/domains/sabzevarfarhang.com/public_html/funcs.php on line 3
بنای تاریخی سبزوار و داورزن استحکام بخشی و مرمت شده اند: سبزوار فرهنگ

بنای تاریخی سبزوار و داورزن استحکام بخشی و مرمت شده اند


29 ارديبهشت 1394
4
1834
بنای تاریخی سبزوار و داورزن استحکام بخشی و مرمت شده اند  رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار گفت: 10 بنای تاریخی طی یک سال اخیر در شهرستانهای سبزوار و داورزن رفع خطر، استحکام بخشی، نورپردازی و مرمت شده اند.
 حسنعلی حبیب پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود دو میلیارد و 200 میلیون ریال از اعتبارات استانی و اضطراری برای مرمت، استحکام بخشی و حفاظت این بناها هزینه شده است.
وی خانه های تاریخی جعفرزاده و کیان، مدرسه شریعتمداری مزینان، کاروانسراهای زعفرانیه و مهر، احیا بهسازی فضای سبز آرامگاههای اسرار و کاشفی را از جمله این بناها ذکر کرد.
رییس اداره میراث فرهنگی سبزوار گفت: همچنین برای کسب مجوز و تهیه طرح مرمت و بازسازی 10 اثر دیگر تاریخی اقدام شده است.
900 اثر تاریخی و باستانی شناسایی شده در شهرستانهای سبزوار و داورزن وجود دارد.
تعدادی از آثار تاریخی این شهرستان در حاشیه جاده قدیم ابریشم و در کنار جاده تهران - مشهد واقع شده که قابلیت تبدیل به مراکز خدماتی و رفاهی را دارند.
:: نظرات :: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
4 نظر در صف تاييد است.

مراسم 16 آذر که توسط انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی هنری و اجتماعی دانشگاه حکیم برگذار شده را چگونه ارزیابی می کنید؟