Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sabzevarfa/domains/sabzevarfarhang.com/public_html/funcs.php on line 3
استاد سبزواری خواستار نگاه ویژه به دانشگاههای کوچک : سبزوار فرهنگ

استاد سبزواری خواستار نگاه ویژه به دانشگاههای کوچک


16 بهمن 1389
2
2932

استادیار دانشگاه پیام نور سبزوار خواستار نگاه ویژه مسوولان به دانشگاه های كوچك شد و گفت: این مهم ضرورت دارد چرا كه در این دانشگاه ها هم اساتیدی با قابلیت های بالا داریم.


دكتر 'حسن رامشینی' كه حدود دو هفته پیش مقاله اش در زمینه مطالعه بیماری های 'آمیلوئیدی' در مجله آمریكایی ' پلاس وان plos one ' به عنوان یكی از معتبرترین مجلات بین المللی به چاپ رسید، افزود:در صورت فراهم بودن امكانات فیزیكی و سخت افزاری برای انجام پروژه ها در دانشگاه های كوچك ، اساتید این دانشگاه ها قادرند كارهای بزرگ نه در سطح كشور و در رقابت با دانشگاه های بزرگ داخل ، بلكه در رقابت با دانشگاه های مطرح در سطح بین المللی انجام دهند.
وی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با معتبر خواندن مجله ای كه مقاله اش را منتشر كرد،گفت: هنر ما در دانشگاه پیام نور سبزوار این بود كه با وجود امكانات كم موجود موفق به چاپ مقاله در مجله ای شدیم كه شاید معدود افرادی از دانشگاه های مطرح موفق به آن شوند.
او به همین سبب خواستار توجه مسوولان ذیربط به ویژه به دانشگاه پیام نور سبزوار شد و افزود:مقام های وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشگاه پیام نور كشور باید دانشگاه های شهرستان ها را مورد بازدید قرار داده ، به تناسب استعداد و توان موجود در آنها امكانات لازم را در سطح دانشگاه های بزرگ در اختیار آنها قرار دهند.
دكتر رامشینی كار پژوهشی در برخی دانشگاه ها ی پیام نور را به مراتب دشوارتر از دانشگاه های سراسری دانست و گفت: برخورداری از امكانات سخت افزاری و امكان تبادل افكار به دلیل وجود چندین استاد در یك گروه علمی از مزیت های دانشگاه های بزرگ است كه باید در دانشگاه های كوچك هم ایجاد شود.
وی فراهم شدن امكان ارتباط و تعامل با اساتید بزرگ دنیا برای اساتید دانشگاه های كوچك را نیز درخواست كرد .
این پژوهشگر در مورد مقاله چاپ شده اش در مجلس پلاس وان گفت: مطالعه تجمع آمیلوئیدی به دلیل نقش آن در پزشكی ، بیوتكنولوژی ، دارو سازی و نانو تكنولوژی امروزه جزء مسائل پر طرفدار تحقیقات پژوهشگران است و در این مقاله برای اولین بار رابطه اندازه پروتئینها را با استعداد شان برای تبدیل به فیبرهای آمیلوئیدی نشان داده شد.
وی كه دكترای بیوشیمی دارد ، مقاله اش را پایه ای برای یافتن دلایل بیماری هایی همچون آلزایمر ، پاركینسون و جنون گاوی دانست.
او افزود: در این مقاله نشان داده شده پروتئین های با اندازه بزرگ ، بسیار تمایل به ایجاد تجمعات بزرگ دارند ، ولی هر چه اندازه اینها بزرگ تر شود استعداد آنها به تشكیل فیبرهایی به نام آمیلوئیدی كه در بیماری هایی مانند آلزایمر دیده می شود ، خیلی كم می شود.

:: نظرات :: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
avatar
اسماعیل کرمی
5 تير 1394
واقعا دکتر حسن رامشینی افتخار علمی دیار سربداران است
1 نظر در صف تاييد است.

مراسم 16 آذر که توسط انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی هنری و اجتماعی دانشگاه حکیم برگذار شده را چگونه ارزیابی می کنید؟