Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sabzevarfa/domains/sabzevarfarhang.com/public_html/funcs.php on line 3
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم: دانشگاه ها با رویکرد سنتی کار را جلو می برند: سبزوار فرهنگ

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم: دانشگاه ها با رویکرد سنتی کار را جلو می برند


2 ارديبهشت 1394
0
868
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم: دانشگاه ها با رویکرد سنتی کار را جلو می برند مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم گفت: با نگاه های سنتی موجود خیلی از مسائل حل نمیشود و دانشگاه ها با رویکرد سنتی کار را جلو می برند.
به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا، دکتر حسینی با تاکید بر لزوم توسعه کیفی آموزش عالی گفت: اگر وضعیت شرایط فعلی مدیریت نشود در آینده باید تبعات آن را بپردازیم و ببینیم که دانش آموزان کم کیفیت و بی سواد بعدها مدیران کشور خواهند شد.
وی در سومین نشست هم‌اندیشی مدیران آموزش عالی جهاد دانشگاهی، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ادامه داد: برمبنای حرف ایشان که توسعه آموزش عالی باید متناسب با نیاز جامعه باشد و هم چنین اینکه توسعه غیر هدفمند موجب اتلاف منابع مالی و انسانی میشود، باید دید چقدر به این رویکردها عمل شده است.
وی افزود: غالبا هرچه گفته شده در مقام حرف بوده و به مرحله عمل نرسیده است.مثلا شعار آمایش آموزش عالی را سالهاست شنیده ایم ولی نمود بیرونی آن دیده نشده است.
دکتر حسینی تاکید کرد: با نگاه های سنتی موجود نمی توان بسیاری از مسائل موجود را حل کرد و دانشگاه ها با رویکرد سنتی کار را جلو می برند.
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم با تاکید بر اهمیت برنامه ریزی آموزش عالی اظهار کرد: بازنگری برنامه های درسی و به خصوص پیشنهاد برنامه های جدید، موضوعی اساسی است که انتظار می رود نگاه خلاقانه به آن شود.
حسینی با اشاره به وضعیت جمعیتی کشور ادامه داد: در حال حاضر جمعیت جوان 18 تا 24 ساله کشور حدود 11میلیون هستند پیش بینی میشود در 2004 این رقم به 7.5 میلیون نفر برسد و باید متناسب با وضعیت جمعیتی پیش رو برنامه ریزی کرد.

:: نظرات :: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مراسم 16 آذر که توسط انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی هنری و اجتماعی دانشگاه حکیم برگذار شده را چگونه ارزیابی می کنید؟