Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sabzevarfa/domains/sabzevarfarhang.com/public_html/funcs.php on line 3
نظر عزت الله ضرغامی درباره دکتر علی شریعتی: سبزوار فرهنگ

نظر عزت الله ضرغامی درباره دکتر علی شریعتی


15 شهريور 1394
1
2220
نظر عزت الله ضرغامی درباره دکتر علی شریعتی ضرغامی معتقد است که آشنایی شریعتی با علوم و معارف اسلامی، هر چند عمیق نبوده ولی توان آن را داشته که یافته‌های دینی‌اش را با زبان گیرا و جذاب و بسته‌بندی مناسب به جوانان عرضه کند.
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، عزت الله ضرغامی در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: شهید آیت الله (شیخ) قاسم اسلامی در اوائل انقلاب و به دست گروهک فرقان به شهادت رسید. پای منبر او بزرگ شده‌ام. او با زبان روزه، زمانی که درب منزل را پس از صدای زنگ باز کرد، با شلیک گلوله‌ای به پیشانی‌اش دعوت حق را لبیک گفت.
مرحوم دکتر علی شریعتی نیز پس از عمری تلاش و مجاهدت و روشنگری در سال ٥٦ در انگلستان از دنیا رفت و در دمشق به خاک سپرده شد.
وجه اشتراک‌ این دو بزرگوار، تجربه‌ی حضور در زندان رژیم ستم شاهی است.
شیخ قاسم اسلامی، به شدت با افکار شریعتى مخالف بود و تمام وقت خود را صرف پاسخگویی و نقد تفکرات او کرد. در کنار نقد مکتوب، سخنرانی‌های تند و آتشینى علیه او ایراد می‌کرد. شریعتی نیز دردمند بود و ‌تخصص‌اش جامعه شناسی. آشنایی او با علوم و معارف اسلامی، هر چند عمیق نبود ولی توان آن را داشت که یافته‌های دینی خود را با زبان گیرا و جذاب و بسته‌بندی مناسب به جوانان عرضه کند.
شهید مطهری برخورد دوستانه، ملایم و متفاوتی با شریعتى داشت. حسینیه ارشاد به نوعی حلقه‌ی وصل آنان بود. اما می‌دانم که در اواخر عمر؛ زاویه زیادی با او پیدا کرد.
امروز باید با روشن‌بینی، آثار و افکار اندیشمندان تاریخ انقلاب مورد بررسی، استفاده و نقد صحیح و عالمانه قرار گیرد.
:: نظرات :: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
1 نظر در صف تاييد است.

مراسم 16 آذر که توسط انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی هنری و اجتماعی دانشگاه حکیم برگذار شده را چگونه ارزیابی می کنید؟