Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sabzevarfa/domains/sabzevarfarhang.com/public_html/funcs.php on line 3
رابط خبری جشنواره خوشنویسی:هدف ما ایجا فضایی جهت ارتباط، پرسمان و اطلاع رسانی در عرصه ی هنر خوشنویسی بود: سبزوار فرهنگ

رابط خبری جشنواره خوشنویسی:هدف ما ایجا فضایی جهت ارتباط، پرسمان و اطلاع رسانی در عرصه ی هنر خوشنویسی بود


25 مرداد 1394
3
2372
رابط خبری جشنواره خوشنویسی:هدف ما ایجا فضایی جهت ارتباط پرسمان و اطلاع رسانی در عرصه ی هنر خوشنویسی بود

 امسال میزبانی سیزدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی در حالی به شهرستان سبزوار سپرده شد که دبیرخانه این همایش زمانی بسیار محدود جهت اعلام فراخوان آثار و اطلاع رسانی درباره این جشنواره داشت از این رو عوامل ستاد اجرایی در اقدامی خلاقانه  و با توجه به گستردگی و در دسترس بودن ، همچنین فراگیر شدن شبکه های مجازی اقدام به راه اندازی گروهی با حضور تعدادی از اساتید برجسته و هنرمندان فرهیخته و صاحب نام کشور در شبکه تلگرام نمود. این گروه که با استقبال گسترده هنرمندان و خوشنویسان کشور همراه بود هم اکنون به محفلی صمیمی و هنری برای تبادل اندیشه های هنری و تجارب اساتید خوشنویس تبدیل شده است

در پی پویایی و استقبال از این گروه بر آن شدیم که گپ و گفتی با مدیر جوان این گروه داشته باشیم و با او درباره فکر اولیه و اهداف شکل گیری و برنامه های آینده گروه تلگرامی سیزدهمین جشنواره خوشنویسی به صحبت نشسته ایم در ادامه می توانید متن این مصاحبه را مشاهده کنید.

 

*باسلام و تشکر لطفا خودتان را معرفی کنید؟شما چه سمتی در جشنواره خوشنویسی رضوی دارید؟

باسلام و آرزوی بهروزی خدمت تمام خوشنویسان عزیز کشورمان.هاجر رکن آبادی هستم،که مفتخرم  رابط خبری در این جشنواره باشم.

*باتوجه به اینکه امسال برای اولین بار در جشنواره شاهد تشکیل گروه تلگرامی هستیم اهداف ستاد اجرایی از شکل گیری چنین فضایی چه بود؟

باتوجه به فرصت محدود جشنواره جهت اطلاع رسانی به هنرمندان و ذیق وقت جهت ارسال پوستر به انجمن های کشور، بنا براین شد که با استفاده از فضای مجازی علاوه بر اطلاع رسانی درمورد این جشنواره، بتوانیم فضایی جهت ارتباط و پرسمان اساتید خوشنویسی با هنرجویان وهمچنین شرکت کنندگان با دبیرخانه جشنواره ایجاد کنیم.

*دبیرخانه در این گروه چه فعالیت هایی را دنبال می کند؟

دبیرخانه جشنواره درابتدا فقط بحث اطلاع رسانی را دنبال می کرد، اما باتوجه به استقبال هنرمندان محترم، درادامه شاهد گپ و گفت در رابطه با آثار، ابزار خوشنویسی و... بودیم که انشالله این فضا در گروه با سازماندهی بتواند باعث تغییرات مثبت  درجایگاه اجتماعی خوشنویسان گردد.

*اعضای گروه جشنواره را چه کسانی تسکیل می دهند؟

اعضای گروه شامل اعضای انجمن خوشنویسان کشوری، اساتید، مسئولین دبیرخانه و افرادی که از طریق لینک جشنواره درسایت razavikelk.ir به جمع ما پیوستند.

*شما به عنوان مدیر این گروه فضای هنری گروه تلگرامی جشنواره را چگونه ارزیابی می کنید؟

باتوجه به اینکه دغدغه ی تمامی این افراد هنر خوشنویسی است و بحث تماماً در این حول و حوش می چرخد، به نظر می رسد می توان نیازهای خوشنویسان در این گروه مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به گفتمان هایی که انجام می گیرد، بتوان راهکارهای خوبی جهت بهبود جایگاه این هنر داشته باشیم.

*تا به امروز استقبال از گروه جشنواره چگونه بوده است؟

باید اذعان کنم استقبال بسیارعالی بوده است.باتوجه به اینکه علاوه بر اضافه کردن لیست خوشنویسان و استقبالشان از این گروه، درسایت razavikelk.ir نیز لینک گروه را قرار دادیم و همچنان افرادی خواهان حضور در گروه هستند که بخاطر ظرفیت محدود گروه، نتوانستیم این افراد را در جمع خودمان داشته باشیم.

*هنرمندانی که قصد عضویت در گروه جشنواره را داشته باشند از چه طرقی می توانند در این گروه عضو شوند؟

این افراد می توانند یا از طریق لینک قرار داده شده در سایت razavikelk.ir بصورت اتوماتیک عضو گردند ویا از طریق پیام به همراه 09154211547 یا تلگرام همین شماره درخواست عضویت در گروه دهند.

 

*اگر اعضای گروه پیشنهاد در جهت ارتقا سطح کیفی و یا انتقادی به روال اجرایی و برنامه های گروه داشته باشند چگونه می توانند ان را منتقل کنند؟

باتوجه به رایزنی های صورت گرفته ،  هنرمندان عزیز می توانند نظرات، پیشنهادات، انتقادات و... خود را از طریق سامانه پیامکی به شماره 3000211313 به اطلاع ما برسانند که  در اولین فرصت، حتما رسیدگی می گردد.

*با توجه به نزدیک شدن زمان برگزاری جشنواره آیا پس از پایان جشنواره خوشنویسی برنامه مدونی جهت هدایت گروه تدوین شده است؟

درصورت تمایل خوشنویسان گرامی، حتما این گروه پابرجا خواهد ماند و امیدواریم که این مهم به انجام رسد.

*در پایان اگر مطلب خاصی مد نظر شماست بفرمایید؟

جا دارد از اساتید خوشنویسی جهت قبول حضور در این گروه تشکر کنم که باعث پویایی و گفتمان های خوبی شدند.امید است با حفظ جایگاه این اساتید بتوانیم این گروه را همچنان پابرجا نگه داریم.

 

 

:: نظرات :: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
3 نظر در صف تاييد است.

مراسم 16 آذر که توسط انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی هنری و اجتماعی دانشگاه حکیم برگذار شده را چگونه ارزیابی می کنید؟